Ministerstwo Kawy

Z miłości do kawy

   Jeżeli cenisz sobie jakość i solidne kawowe rzemiosło, to jesteś we właściwym miejscu. Tutaj parzymy kawy speciality coffee i całe nasze wysiłki skupiamy na tym aby wydobyć z nich to co najlepsze. Od początku naszej przygody z kawą (to już prawie 5 lat!), doskonalimy nasze metody aby zaserwować Ci kawę, która wprowadzi Cię w dobry nastrój. I jeśli dzięki temu spędzisz u nas przyjemnie czas, jest to dla nas najlepszy dowód na to, że nasza miłość do kawy ma sens.

   Parzymy kawę w ekspresie oraz metodami alternatywnymi: drip, chemex i aeropress. Aktualną selekcję pojedyńczych arabik do parzenia tymi metodami znajdziesz w naszym BREW BAR MENU. Współpracujemy z najlepszymi, uczymy się od najlepszych. Jesteśmy zafascynowani skandynawską kulturą speciality coffee, która charakteryzuje się dbaniem o najwyższą jakość kaw od plantacji do parzenia jej w kawiarni oraz jasnym paleniem ziaren, które wydobywa z kaw ich naturalną owocowość.

   Naszym głównym dostawcą kawy jest szwedzka palarnia KOPPI, uznana w świecie mikropalarnia speciality coffee, stworzona przez uroczą parę Anne Lunell i Charlesa Nystrand, - mistrzów baristów Szwecji. Współpraca z Koppi daje nam pewność co do najlepszych źródeł pochodzenia kawy, jej jakości oraz świeżości. Kawa po wypaleniu trafia do nas po kilku dniach a my sprzedajemy ją najpóźniej do miesiąca, półtora od wypalenia. Dbamy o każdy element naszej pracy od wody poprzez sprzęt aż po poziom naszych umiejętności. Dzięki tak ułożonemu procesowi na koniec parzymy kawę, która powinna rozwinąć w sobie maksymalnie dużo naturalnych smaków i aromatów.

×

Log in